Zipp 303 S Front Wheel - 700 12 X 100mm Center-Lock Tubeless Black A1
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Zipp 303 S Front Wheel - 700 12 X 100mm Center-Lock Tubeless Black A1
Zipp 303 S Front Wheel - 700 12 X 100mm Center-Lock Tubeless Black A1
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Original: $705.00
-65%$705.00
$246.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |












