Zipp 303 Firecrest Carbon Rim - 650 Disc Brake Matte Carbon 24H Front/Rear
- TECH SPECS
| Rim Width (Internal) | 21 |
| Defined Color | Carbon |
| Wheel Size | 650b |
| Color | Carbon / Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Valve | Presta |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub Drilling | 24 |
| Brake Track | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Zipp 303 Firecrest Carbon Rim - 650 Disc Brake Matte Carbon 24H Front/Rear
Zipp 303 Firecrest Carbon Rim - 650 Disc Brake Matte Carbon 24H Front/Rear
- TECH SPECS
| Rim Width (Internal) | 21 |
| Defined Color | Carbon |
| Wheel Size | 650b |
| Color | Carbon / Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Valve | Presta |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub Drilling | 24 |
| Brake Track | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Rim Width (Internal) | 21 |
| Defined Color | Carbon |
| Wheel Size | 650b |
| Color | Carbon / Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Valve | Presta |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub Drilling | 24 |
| Brake Track | None |












