Zipp 101 XPLR Wheel Front 700C / 622 Holes: 28 12mm TA 100mm Disc Center Lock Standard Graphic
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 27 |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Zipp 101 XPLR Wheel Front 700C / 622 Holes: 28 12mm TA 100mm Disc Center Lock Standard Graphic
Zipp 101 XPLR Wheel Front 700C / 622 Holes: 28 12mm TA 100mm Disc Center Lock Standard Graphic
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 27 |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 27 |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |












