WTB HTZ i35 Rim - 29" TCS Tubeless Disc Black 32H
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 35 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 604 |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 768 |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | ebike |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset (mm) | 7 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

WTB HTZ i35 Rim - 29" TCS Tubeless Disc Black 32H
WTB HTZ i35 Rim - 29" TCS Tubeless Disc Black 32H
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 35 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 604 |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 768 |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | ebike |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset (mm) | 7 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 35 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 604 |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 768 |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | ebike |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset (mm) | 7 |












