Wheels Manufacturing T47 Inboard Bottom Bracket Angular Contact Bearings 30mm Spindles Fits B.B. shells 68mm to 132mm
- TECH SPECS
| Bottom Bracket Shell I.D. | 47 |
| BB/Frame Interface | T47 |
| BB Shell Width (mm) | 68 |
| BB Shell Width (mm) | 86 |
| BB Shell Width (mm) | 92 |
| BB Shell Width (mm) | 104.5 |
| BB Shell Width (mm) | 121 |
| BB Shell Width (mm) | 132 |
| Weight | 97 |
| Spindle Interface Type | RaceFace/Easton CINCH |
| Spindle Interface Type | 386 EVO |
| Spindle Interface Type | Rotor 3D+ |
| Spindle Interface Type | e*Thirteen P3 Connect |
| Spindle Interface Type | Zipp Vuma |
| Defined Color | Black |
| keyword search | 30mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Wheels Manufacturing T47 Inboard Bottom Bracket Angular Contact Bearings 30mm Spindles Fits B.B. shells 68mm to 132mm
Wheels Manufacturing T47 Inboard Bottom Bracket Angular Contact Bearings 30mm Spindles Fits B.B. shells 68mm to 132mm
- TECH SPECS
| Bottom Bracket Shell I.D. | 47 |
| BB/Frame Interface | T47 |
| BB Shell Width (mm) | 68 |
| BB Shell Width (mm) | 86 |
| BB Shell Width (mm) | 92 |
| BB Shell Width (mm) | 104.5 |
| BB Shell Width (mm) | 121 |
| BB Shell Width (mm) | 132 |
| Weight | 97 |
| Spindle Interface Type | RaceFace/Easton CINCH |
| Spindle Interface Type | 386 EVO |
| Spindle Interface Type | Rotor 3D+ |
| Spindle Interface Type | e*Thirteen P3 Connect |
| Spindle Interface Type | Zipp Vuma |
| Defined Color | Black |
| keyword search | 30mm |
Original: $168.00
-65%$168.00
$58.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Bottom Bracket Shell I.D. | 47 |
| BB/Frame Interface | T47 |
| BB Shell Width (mm) | 68 |
| BB Shell Width (mm) | 86 |
| BB Shell Width (mm) | 92 |
| BB Shell Width (mm) | 104.5 |
| BB Shell Width (mm) | 121 |
| BB Shell Width (mm) | 132 |
| Weight | 97 |
| Spindle Interface Type | RaceFace/Easton CINCH |
| Spindle Interface Type | 386 EVO |
| Spindle Interface Type | Rotor 3D+ |
| Spindle Interface Type | e*Thirteen P3 Connect |
| Spindle Interface Type | Zipp Vuma |
| Defined Color | Black |
| keyword search | 30mm |












