Wheels Manufacturing T47 Inboard Bottom Bracket Angular Contact Bearings 24mm Shimano Spindles
- TECH SPECS
| Bottom Bracket Shell I.D. | 47 |
| BB/Frame Interface | T47 |
| BB Shell Width (mm) | 68 |
| BB Shell Width (mm) | 86 |
| BB Shell Width (mm) | 92 |
| BB Shell Width (mm) | 104.5 |
| BB Shell Width (mm) | 121 |
| BB Shell Width (mm) | 132 |
| Weight | 119 |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo Light |
| Spindle Interface Type | RaceFace EXI |
| Defined Color | Black |
| keyword search | 24mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Wheels Manufacturing T47 Inboard Bottom Bracket Angular Contact Bearings 24mm Shimano Spindles
Wheels Manufacturing T47 Inboard Bottom Bracket Angular Contact Bearings 24mm Shimano Spindles
- TECH SPECS
| Bottom Bracket Shell I.D. | 47 |
| BB/Frame Interface | T47 |
| BB Shell Width (mm) | 68 |
| BB Shell Width (mm) | 86 |
| BB Shell Width (mm) | 92 |
| BB Shell Width (mm) | 104.5 |
| BB Shell Width (mm) | 121 |
| BB Shell Width (mm) | 132 |
| Weight | 119 |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo Light |
| Spindle Interface Type | RaceFace EXI |
| Defined Color | Black |
| keyword search | 24mm |
Original: $167.00
-65%$167.00
$58.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Bottom Bracket Shell I.D. | 47 |
| BB/Frame Interface | T47 |
| BB Shell Width (mm) | 68 |
| BB Shell Width (mm) | 86 |
| BB Shell Width (mm) | 92 |
| BB Shell Width (mm) | 104.5 |
| BB Shell Width (mm) | 121 |
| BB Shell Width (mm) | 132 |
| Weight | 119 |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo Light |
| Spindle Interface Type | RaceFace EXI |
| Defined Color | Black |
| keyword search | 24mm |












