Wheels Manufacturing PF30A Outboard Bottom Bracket 24mm cranks Shimano Angular Contact Bearings BLK
- TECH SPECS
| Bottom Bracket Shell I.D. | 46 |
| BB/Frame Interface | PF30A |
| BB Shell Width (mm) | 73 |
| Weight | 158 |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo Light |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Wheels Manufacturing PF30A Outboard Bottom Bracket 24mm cranks Shimano Angular Contact Bearings BLK
Wheels Manufacturing PF30A Outboard Bottom Bracket 24mm cranks Shimano Angular Contact Bearings BLK
- TECH SPECS
| Bottom Bracket Shell I.D. | 46 |
| BB/Frame Interface | PF30A |
| BB Shell Width (mm) | 73 |
| Weight | 158 |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo Light |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Bottom Bracket Shell I.D. | 46 |
| BB/Frame Interface | PF30A |
| BB Shell Width (mm) | 73 |
| Weight | 158 |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo Light |
| Defined Color | Black |












