TRP Slate T4 Disc Brake and Lever
| Adjustable Reach | Yes |
| Brake Caliper Type | Post Mount |
| Brake Lever Actuation | Hydraulic |
| Brake Lever Use | Right |
| Color | Black |
| Hydraulic Fluid Type | Mineral Oil |
| Hydraulic Hose Length | 1900 |
| Pad Compound | Resin |
| Rotor Included | No |
| keyword search | Slate T4 |
| Model | Slate T4 |
| Kit | Left/Front |
| Caliper | Post Mount 74mm |
| Rotor | Separate |
| Fluid | Mineral Oil |
| Weight | 270g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


TRP Slate T4 Disc Brake and Lever
TRP Slate T4 Disc Brake and Lever
| Adjustable Reach | Yes |
| Brake Caliper Type | Post Mount |
| Brake Lever Actuation | Hydraulic |
| Brake Lever Use | Right |
| Color | Black |
| Hydraulic Fluid Type | Mineral Oil |
| Hydraulic Hose Length | 1900 |
| Pad Compound | Resin |
| Rotor Included | No |
| keyword search | Slate T4 |
| Model | Slate T4 |
| Kit | Left/Front |
| Caliper | Post Mount 74mm |
| Rotor | Separate |
| Fluid | Mineral Oil |
| Weight | 270g |
Original: $129.99
-65%$129.99
$45.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Adjustable Reach | Yes |
| Brake Caliper Type | Post Mount |
| Brake Lever Actuation | Hydraulic |
| Brake Lever Use | Right |
| Color | Black |
| Hydraulic Fluid Type | Mineral Oil |
| Hydraulic Hose Length | 1900 |
| Pad Compound | Resin |
| Rotor Included | No |
| keyword search | Slate T4 |
| Model | Slate T4 |
| Kit | Left/Front |
| Caliper | Post Mount 74mm |
| Rotor | Separate |
| Fluid | Mineral Oil |
| Weight | 270g |












