SunRace M300 Front Derailleur - 7/8-Speed Triple Dual Pull 34.9/31.8/28.6mm Clamp Band Silver
- TECH SPECS
| Double or Triple | Triple |
| Drivetrain Speeds | 7 |
| Drivetrain Speeds | 8 |
| Derailleur Capacity | 20 |
| Front Derailleur Clamp | 34.9 (1-3/8") |
| Front Derailleur Clamp | 31.8 (1-1/4") |
| Front Derailleur Clamp | 28.6 (1-1/8") |
| Front Derailleur Cable Pull | Dual |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Max Ring (teeth) | 42 |
| Max Ring (teeth) | 48 |
| Front Derailleur Style | Topswing |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SunRace M300 Front Derailleur - 7/8-Speed Triple Dual Pull 34.9/31.8/28.6mm Clamp Band Silver
SunRace M300 Front Derailleur - 7/8-Speed Triple Dual Pull 34.9/31.8/28.6mm Clamp Band Silver
- TECH SPECS
| Double or Triple | Triple |
| Drivetrain Speeds | 7 |
| Drivetrain Speeds | 8 |
| Derailleur Capacity | 20 |
| Front Derailleur Clamp | 34.9 (1-3/8") |
| Front Derailleur Clamp | 31.8 (1-1/4") |
| Front Derailleur Clamp | 28.6 (1-1/8") |
| Front Derailleur Cable Pull | Dual |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Max Ring (teeth) | 42 |
| Max Ring (teeth) | 48 |
| Front Derailleur Style | Topswing |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Double or Triple | Triple |
| Drivetrain Speeds | 7 |
| Drivetrain Speeds | 8 |
| Derailleur Capacity | 20 |
| Front Derailleur Clamp | 34.9 (1-3/8") |
| Front Derailleur Clamp | 31.8 (1-1/4") |
| Front Derailleur Clamp | 28.6 (1-1/8") |
| Front Derailleur Cable Pull | Dual |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Max Ring (teeth) | 42 |
| Max Ring (teeth) | 48 |
| Front Derailleur Style | Topswing |














