SunRace M2 Front Derailleur
| Double or Triple | Triple |
| Drivetrain Speeds | 7 |
| Derailleur Capacity | 20 |
| Front Derailleur Clamp | 28.6 (1-1/8") |
| Front Derailleur Cable Pull | Bottom Pull, Top Pull |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Max Ring (teeth) | 48 |
| Front Derailleur Style | Traditional |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SunRace M2 Front Derailleur
SunRace M2 Front Derailleur
| Double or Triple | Triple |
| Drivetrain Speeds | 7 |
| Derailleur Capacity | 20 |
| Front Derailleur Clamp | 28.6 (1-1/8") |
| Front Derailleur Cable Pull | Bottom Pull, Top Pull |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Max Ring (teeth) | 48 |
| Front Derailleur Style | Traditional |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Double or Triple | Triple |
| Drivetrain Speeds | 7 |
| Derailleur Capacity | 20 |
| Front Derailleur Clamp | 28.6 (1-1/8") |
| Front Derailleur Cable Pull | Bottom Pull, Top Pull |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Max Ring (teeth) | 48 |
| Front Derailleur Style | Traditional |














