SRAM RED Crankset - 172.5mm 11-Speed 52/36t 110 BCD BB30/PF30 Spindle Interface BLK C2
- TECH SPECS
| Drivetrain Spacing | Road |
| BCD | 110 |
| Chainline | 45.5mm |
| Speed | 11 |
| Crank Arm Length | 172.5mm |
| Interface | BB30/PF30 |
| Crank Spindle Diameter | 30mm |
| Teeth | 36/52 |
| Crankset Material | Carbon |
| BB Inclusion | No |
| Primary Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SRAM RED Crankset - 172.5mm 11-Speed 52/36t 110 BCD BB30/PF30 Spindle Interface BLK C2
SRAM RED Crankset - 172.5mm 11-Speed 52/36t 110 BCD BB30/PF30 Spindle Interface BLK C2
- TECH SPECS
| Drivetrain Spacing | Road |
| BCD | 110 |
| Chainline | 45.5mm |
| Speed | 11 |
| Crank Arm Length | 172.5mm |
| Interface | BB30/PF30 |
| Crank Spindle Diameter | 30mm |
| Teeth | 36/52 |
| Crankset Material | Carbon |
| BB Inclusion | No |
| Primary Color | Black |
Original: $489.00
-65%$489.00
$171.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Drivetrain Spacing | Road |
| BCD | 110 |
| Chainline | 45.5mm |
| Speed | 11 |
| Crank Arm Length | 172.5mm |
| Interface | BB30/PF30 |
| Crank Spindle Diameter | 30mm |
| Teeth | 36/52 |
| Crankset Material | Carbon |
| BB Inclusion | No |
| Primary Color | Black |












