SRAM Red AXS Quarq Power Meter Crankset Speed: 12 Spindle: 28.99mm BCD: Direct Mount 48/35 DUB 175mm Black Road
- TECH SPECS
| Color | Natural Carbon |
| Rings | 48/35 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Carbon |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SRAM Red AXS Quarq Power Meter Crankset Speed: 12 Spindle: 28.99mm BCD: Direct Mount 48/35 DUB 175mm Black Road
SRAM Red AXS Quarq Power Meter Crankset Speed: 12 Spindle: 28.99mm BCD: Direct Mount 48/35 DUB 175mm Black Road
- TECH SPECS
| Color | Natural Carbon |
| Rings | 48/35 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Carbon |
Original: $1,291.00
-65%$1,291.00
$451.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Natural Carbon |
| Rings | 48/35 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Carbon |












