SRAM RED AXS Power Meter Kit - 50/37t 2x12-Speed 8-Bolt Direct-Mount Polar Gray D1
- TECH SPECS
| Tooth Count | 50/37 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Round or Oval | Round |
| Defined Color | Gray |
| Direct Mount Type | Direct Mount SRAM |
| Ring Position/Type | Inner |
| Ring Position/Type | Outer |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Gray |
| Material | Aluminum |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Material | Aluminum |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SRAM RED AXS Power Meter Kit - 50/37t 2x12-Speed 8-Bolt Direct-Mount Polar Gray D1
SRAM RED AXS Power Meter Kit - 50/37t 2x12-Speed 8-Bolt Direct-Mount Polar Gray D1
- TECH SPECS
| Tooth Count | 50/37 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Round or Oval | Round |
| Defined Color | Gray |
| Direct Mount Type | Direct Mount SRAM |
| Ring Position/Type | Inner |
| Ring Position/Type | Outer |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Gray |
| Material | Aluminum |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Material | Aluminum |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Tooth Count | 50/37 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Round or Oval | Round |
| Defined Color | Gray |
| Direct Mount Type | Direct Mount SRAM |
| Ring Position/Type | Inner |
| Ring Position/Type | Outer |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Gray |
| Material | Aluminum |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Material | Aluminum |













