Sram Red AXS Power Meter 1x Aero DUB 175x48 Aero DUB crankset black
- TECH SPECS
| Chainline | 45mm |
| BCD | Direct Mount SRAM 8 Bolt |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
| Crankset Material | Carbon |
| Crank Arm Length | 175mm |
| Drivetrain Spacing | Road |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Speed | 12 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Teeth | 48 |
| BB Inclusion | No |
| Primary Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Sram Red AXS Power Meter 1x Aero DUB 175x48 Aero DUB crankset black
Sram Red AXS Power Meter 1x Aero DUB 175x48 Aero DUB crankset black
- TECH SPECS
| Chainline | 45mm |
| BCD | Direct Mount SRAM 8 Bolt |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
| Crankset Material | Carbon |
| Crank Arm Length | 175mm |
| Drivetrain Spacing | Road |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Speed | 12 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Teeth | 48 |
| BB Inclusion | No |
| Primary Color | Black |
Original: $1,291.00
-65%$1,291.00
$451.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Chainline | 45mm |
| BCD | Direct Mount SRAM 8 Bolt |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
| Crankset Material | Carbon |
| Crank Arm Length | 175mm |
| Drivetrain Spacing | Road |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Speed | 12 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Teeth | 48 |
| BB Inclusion | No |
| Primary Color | Black |












