SRAM Red AXS Crankset Speed: 12 Spindle: 24/22mm BCD: Direct Mount 50/37 GXP 175mm Black Road
- TECH SPECS
| Defined Color | Carbon |
| Rings | 50/37 |
| Spindle Interface Type | SRAM/Truvativ GXP |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Natural Carbon |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Crank Length (mm) | 175 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SRAM Red AXS Crankset Speed: 12 Spindle: 24/22mm BCD: Direct Mount 50/37 GXP 175mm Black Road
SRAM Red AXS Crankset Speed: 12 Spindle: 24/22mm BCD: Direct Mount 50/37 GXP 175mm Black Road
- TECH SPECS
| Defined Color | Carbon |
| Rings | 50/37 |
| Spindle Interface Type | SRAM/Truvativ GXP |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Natural Carbon |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Crank Length (mm) | 175 |
Original: $743.00
-65%$743.00
$260.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Defined Color | Carbon |
| Rings | 50/37 |
| Spindle Interface Type | SRAM/Truvativ GXP |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Natural Carbon |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Crank Length (mm) | 175 |












