š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
SRAM PC-1 Chain - Single Speed 1/2" x 1/8" 114 Links Silver
SRAM PC-1 Chain - Single Speed 1/2" x 1/8" 114 Links Silver. Cost-effective chain for non-derailleur drive trains.SnapLock connector link included
- TECH SPECS
| Color | Silver |
| Half Link Chain | No |
| Drivetrain Speeds | Single Speed 1/2" x 1/8" |
| Defined Color | Silver |
| Links (links) | 114 |
| Weight | 322 g |
| Chain Connection Type | Reusable Master Link |
| Width | 7.8 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SRAM PC-1 Chain - Single Speed 1/2" x 1/8" 114 Links Silver
SRAM PC-1 Chain - Single Speed 1/2" x 1/8" 114 Links Silver
SRAM PC-1 Chain - Single Speed 1/2" x 1/8" 114 Links Silver. Cost-effective chain for non-derailleur drive trains.SnapLock connector link included
- TECH SPECS
| Color | Silver |
| Half Link Chain | No |
| Drivetrain Speeds | Single Speed 1/2" x 1/8" |
| Defined Color | Silver |
| Links (links) | 114 |
| Weight | 322 g |
| Chain Connection Type | Reusable Master Link |
| Width | 7.8 |
$20.00
SRAM PC-1 Chain - Single Speed 1/2" x 1/8" 114 Links Silverā
$20.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SRAM PC-1 Chain - Single Speed 1/2" x 1/8" 114 Links Silver. Cost-effective chain for non-derailleur drive trains.SnapLock connector link included
- TECH SPECS
| Color | Silver |
| Half Link Chain | No |
| Drivetrain Speeds | Single Speed 1/2" x 1/8" |
| Defined Color | Silver |
| Links (links) | 114 |
| Weight | 322 g |
| Chain Connection Type | Reusable Master Link |
| Width | 7.8 |

















