Sram MTH 700 Hub hub rear 32H 142
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Color | Black |
| Flange Diameter Right | 58 |
| Flange Diameter Left | 58 |
| Weight | 410 |
| Hub Drilling | 32 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Center to Flange Right | 20.5 |
| Center to Flange Left | 34 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Sram MTH 700 Hub hub rear 32H 142
Sram MTH 700 Hub hub rear 32H 142
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Color | Black |
| Flange Diameter Right | 58 |
| Flange Diameter Left | 58 |
| Weight | 410 |
| Hub Drilling | 32 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Center to Flange Right | 20.5 |
| Center to Flange Left | 34 |
Original: $92.00
-65%$92.00
$32.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Color | Black |
| Flange Diameter Right | 58 |
| Flange Diameter Left | 58 |
| Weight | 410 |
| Hub Drilling | 32 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Center to Flange Right | 20.5 |
| Center to Flange Left | 34 |












