SRAM Maven Bronze MTB Hydraulic Disc Brake Front Post mount Grey
- TECH SPECS
| Fluid | Mineral oil |
| Caliper mount | Post mount |
| Hydraulic Hose Length | 950mm |
| Lever Blade Material | Aluminum |
| Pistons | 4 |
| Position | Front |
| Primary Color | Grey |
| Shift Lever Comp. | MatchMaker X compatible |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SRAM Maven Bronze MTB Hydraulic Disc Brake Front Post mount Grey
SRAM Maven Bronze MTB Hydraulic Disc Brake Front Post mount Grey
- TECH SPECS
| Fluid | Mineral oil |
| Caliper mount | Post mount |
| Hydraulic Hose Length | 950mm |
| Lever Blade Material | Aluminum |
| Pistons | 4 |
| Position | Front |
| Primary Color | Grey |
| Shift Lever Comp. | MatchMaker X compatible |
Original: $185.00
-65%$185.00
$64.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Fluid | Mineral oil |
| Caliper mount | Post mount |
| Hydraulic Hose Length | 950mm |
| Lever Blade Material | Aluminum |
| Pistons | 4 |
| Position | Front |
| Primary Color | Grey |
| Shift Lever Comp. | MatchMaker X compatible |












