SRAM G2 RE MTB Hydraulic Disc Brake Rear Post mount Black
- TECH SPECS
| Fluid | DOT 5.1 |
| Caliper mount | Post mount |
| Hydraulic Hose Length | 1800mm |
| Lever Blade Material | Aluminum |
| Pistons | 4 |
| Position | Rear |
| Primary Color | Black |
| Shift Lever Comp. | MatchMaker X compatible |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SRAM G2 RE MTB Hydraulic Disc Brake Rear Post mount Black
SRAM G2 RE MTB Hydraulic Disc Brake Rear Post mount Black
- TECH SPECS
| Fluid | DOT 5.1 |
| Caliper mount | Post mount |
| Hydraulic Hose Length | 1800mm |
| Lever Blade Material | Aluminum |
| Pistons | 4 |
| Position | Rear |
| Primary Color | Black |
| Shift Lever Comp. | MatchMaker X compatible |
Original: $160.00
-65%$160.00
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Fluid | DOT 5.1 |
| Caliper mount | Post mount |
| Hydraulic Hose Length | 1800mm |
| Lever Blade Material | Aluminum |
| Pistons | 4 |
| Position | Rear |
| Primary Color | Black |
| Shift Lever Comp. | MatchMaker X compatible |












