SRAM Force E1 PM Left Arm with Power Meter Spindle Speed: 12/13 Spindle: 28.99mm DUB 170mm Black Road
- TECH SPECS
| Chainline | 45mm |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 170mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12/13 |
| Drivetrain Spacing | Road |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SRAM Force E1 PM Left Arm with Power Meter Spindle Speed: 12/13 Spindle: 28.99mm DUB 170mm Black Road
SRAM Force E1 PM Left Arm with Power Meter Spindle Speed: 12/13 Spindle: 28.99mm DUB 170mm Black Road
- TECH SPECS
| Chainline | 45mm |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 170mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12/13 |
| Drivetrain Spacing | Road |
Original: $240.00
-65%$240.00
$84.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Chainline | 45mm |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 170mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12/13 |
| Drivetrain Spacing | Road |












