SRAM Force D2 Wide Crank Arm 170mm DUB Black
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Iridescent Gray |
| Crank Intended Use | Road |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Defined Color | Gray |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Rings | Not Included |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| keyword search | AXS |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SRAM Force D2 Wide Crank Arm 170mm DUB Black
SRAM Force D2 Wide Crank Arm 170mm DUB Black
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Iridescent Gray |
| Crank Intended Use | Road |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Defined Color | Gray |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Rings | Not Included |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| keyword search | AXS |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Iridescent Gray |
| Crank Intended Use | Road |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Defined Color | Gray |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Rings | Not Included |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| keyword search | AXS |












