Sram Force 1x AXS D2 Power Meter Spindle DUB 175x40 DUB crankset black
- TECH SPECS
| BCD | Direct Mount |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |
| Teeth | 40 |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Chainline | 45mm |
| Crank Arm Length | 175mm |
| BB Inclusion | No |
| Speed | 12 |
| Crankset Material | Carbon |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Sram Force 1x AXS D2 Power Meter Spindle DUB 175x40 DUB crankset black
Sram Force 1x AXS D2 Power Meter Spindle DUB 175x40 DUB crankset black
- TECH SPECS
| BCD | Direct Mount |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |
| Teeth | 40 |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Chainline | 45mm |
| Crank Arm Length | 175mm |
| BB Inclusion | No |
| Speed | 12 |
| Crankset Material | Carbon |
Original: $585.00
-65%$585.00
$204.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| BCD | Direct Mount |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |
| Teeth | 40 |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Chainline | 45mm |
| Crank Arm Length | 175mm |
| BB Inclusion | No |
| Speed | 12 |
| Crankset Material | Carbon |












