Sram Force 1x AXS D2 Power Meter Spindle DUB 172.5x40 DUB crankset black
- TECH SPECS
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Teeth | 40 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Primary Color | Black |
| BCD | Direct Mount |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |
| Speed | 12 |
| BB Inclusion | No |
| Crank Arm Length | 172.5mm |
| Chainline | 45mm |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Sram Force 1x AXS D2 Power Meter Spindle DUB 172.5x40 DUB crankset black
Sram Force 1x AXS D2 Power Meter Spindle DUB 172.5x40 DUB crankset black
- TECH SPECS
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Teeth | 40 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Primary Color | Black |
| BCD | Direct Mount |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |
| Speed | 12 |
| BB Inclusion | No |
| Crank Arm Length | 172.5mm |
| Chainline | 45mm |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
Original: $645.00
-65%$645.00
$225.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Teeth | 40 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Primary Color | Black |
| BCD | Direct Mount |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |
| Speed | 12 |
| BB Inclusion | No |
| Crank Arm Length | 172.5mm |
| Chainline | 45mm |
| Connectivity | ANT+ BT LE |












