SRAM Centerline X Disc Brake Rotor - 6-Bolt
| Hub/Disc Compatibility | 6-Bolt |
| Pad Compatibility | All Pad Compounds |
| Rotor Size (mm) | 140, 160, 180 |
| Rotor Type | Two Piece |
| Model | CenterLine X |
| Size | 140mm |
| Mount | 6-Bolt |
| Thickness | 1.8mm |
| Weight | 102, 125, 79g |
| Color | Black/Silver |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


SRAM Centerline X Disc Brake Rotor - 6-Bolt
SRAM Centerline X Disc Brake Rotor - 6-Bolt
| Hub/Disc Compatibility | 6-Bolt |
| Pad Compatibility | All Pad Compounds |
| Rotor Size (mm) | 140, 160, 180 |
| Rotor Type | Two Piece |
| Model | CenterLine X |
| Size | 140mm |
| Mount | 6-Bolt |
| Thickness | 1.8mm |
| Weight | 102, 125, 79g |
| Color | Black/Silver |
Original: $70.00
-65%$70.00
$24.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Hub/Disc Compatibility | 6-Bolt |
| Pad Compatibility | All Pad Compounds |
| Rotor Size (mm) | 140, 160, 180 |
| Rotor Type | Two Piece |
| Model | CenterLine X |
| Size | 140mm |
| Mount | 6-Bolt |
| Thickness | 1.8mm |
| Weight | 102, 125, 79g |
| Color | Black/Silver |












