SRAM CenterLine Disc Brake Rotor - 6-Bolt
| Rotor Size (mm) | 140, 160, 180, 200, 203 |
| Rotor Type | One Piece |
| Pad Compatibility | All Pad Compounds |
| Hub/Disc Compatibility | 6-Bolt |
| Weight | -, 114, 151g, 192, 90 |
| keyword search | 710845756870 |
| Model | CenterLine |
| Size | 180mm, 220mm |
| Mount | 6-Bolt |
| Thickness | 1.8mm |
| Color | Silver |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




SRAM CenterLine Disc Brake Rotor - 6-Bolt
SRAM CenterLine Disc Brake Rotor - 6-Bolt
| Rotor Size (mm) | 140, 160, 180, 200, 203 |
| Rotor Type | One Piece |
| Pad Compatibility | All Pad Compounds |
| Hub/Disc Compatibility | 6-Bolt |
| Weight | -, 114, 151g, 192, 90 |
| keyword search | 710845756870 |
| Model | CenterLine |
| Size | 180mm, 220mm |
| Mount | 6-Bolt |
| Thickness | 1.8mm |
| Color | Silver |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rotor Size (mm) | 140, 160, 180, 200, 203 |
| Rotor Type | One Piece |
| Pad Compatibility | All Pad Compounds |
| Hub/Disc Compatibility | 6-Bolt |
| Weight | -, 114, 151g, 192, 90 |
| keyword search | 710845756870 |
| Model | CenterLine |
| Size | 180mm, 220mm |
| Mount | 6-Bolt |
| Thickness | 1.8mm |
| Color | Silver |












