SRAM 900 Front Hub
| Color | Black |
| Flange Diameter, Left | 60 |
| Flange Diameter, Right | 50 |
| Center to Flange, Left | 22, 27 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Weight | 150, 160 |
| Center to Flange, Right | 34, 39 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 24, 28, 32 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm, QR x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SRAM 900 Front Hub
SRAM 900 Front Hub
| Color | Black |
| Flange Diameter, Left | 60 |
| Flange Diameter, Right | 50 |
| Center to Flange, Left | 22, 27 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Weight | 150, 160 |
| Center to Flange, Right | 34, 39 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 24, 28, 32 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm, QR x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $100.00
-65%$100.00
$35.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Flange Diameter, Left | 60 |
| Flange Diameter, Right | 50 |
| Center to Flange, Left | 22, 27 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Weight | 150, 160 |
| Center to Flange, Right | 34, 39 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 24, 28, 32 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm, QR x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |












