Shock RockShox Deluxe Ultimate RCT 205x57.5mm Black
- TECH SPECS
| Body Eyelet | Standard |
| Damping Adjustments | External rebound 2 position (open/firm) w/ compression adjust |
| Default Settings | 2 Tokens MReb/MComp 380lb Lockout Force |
| Eye-To-Eye | 205x57.5 |
| Damping | RCT |
| Spring Type | DebonAir |
| Shaft Eyelet | Trunnion |
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |
| Primary Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Shock RockShox Deluxe Ultimate RCT 205x57.5mm Black
Shock RockShox Deluxe Ultimate RCT 205x57.5mm Black
- TECH SPECS
| Body Eyelet | Standard |
| Damping Adjustments | External rebound 2 position (open/firm) w/ compression adjust |
| Default Settings | 2 Tokens MReb/MComp 380lb Lockout Force |
| Eye-To-Eye | 205x57.5 |
| Damping | RCT |
| Spring Type | DebonAir |
| Shaft Eyelet | Trunnion |
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |
| Primary Color | Black |
Original: $407.00
-65%$407.00
$142.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Body Eyelet | Standard |
| Damping Adjustments | External rebound 2 position (open/firm) w/ compression adjust |
| Default Settings | 2 Tokens MReb/MComp 380lb Lockout Force |
| Eye-To-Eye | 205x57.5 |
| Damping | RCT |
| Spring Type | DebonAir |
| Shaft Eyelet | Trunnion |
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |
| Primary Color | Black |












