Shimano Sora FD-R3000
| Double or Triple | Double |
| Drivetrain Speeds | 9 |
| Derailleur Capacity | 16 |
| Front Derailleur Clamp | 34.9 (1-3/8"), Braze-on |
| Front Derailleur Cable Pull | Bottom Pull |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Road |
| Max Ring (teeth) | 52 |
| Front Derailleur Style | Traditional |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Shimano Sora FD-R3000
Shimano Sora FD-R3000
| Double or Triple | Double |
| Drivetrain Speeds | 9 |
| Derailleur Capacity | 16 |
| Front Derailleur Clamp | 34.9 (1-3/8"), Braze-on |
| Front Derailleur Cable Pull | Bottom Pull |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Road |
| Max Ring (teeth) | 52 |
| Front Derailleur Style | Traditional |
Original: $39.00
-65%$39.00
$13.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Double or Triple | Double |
| Drivetrain Speeds | 9 |
| Derailleur Capacity | 16 |
| Front Derailleur Clamp | 34.9 (1-3/8"), Braze-on |
| Front Derailleur Cable Pull | Bottom Pull |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Road |
| Max Ring (teeth) | 52 |
| Front Derailleur Style | Traditional |














