Shimano CUES FD-U4010-L Front Derailleur - 9-Speed Double Top-Swing Low Clamp Mount 46t Max BLK/Silver
- TECH SPECS
| Double or Triple | Double |
| Drivetrain Speeds | 9 |
| Crank-FD Type | Mountain Double |
| Derailleur Capacity | 16 |
| Front Derailleur Clamp | 34.9 (1-3/8") |
| Front Derailleur Clamp | 31.8 (1-1/4") |
| Front Derailleur Clamp | 28.6 (1-1/8") |
| Front Derailleur Cable Pull | Dual |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Max Ring (teeth) | 46 |
| Front Derailleur Style | Topswing |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Shimano CUES FD-U4010-L Front Derailleur - 9-Speed Double Top-Swing Low Clamp Mount 46t Max BLK/Silver
Shimano CUES FD-U4010-L Front Derailleur - 9-Speed Double Top-Swing Low Clamp Mount 46t Max BLK/Silver
- TECH SPECS
| Double or Triple | Double |
| Drivetrain Speeds | 9 |
| Crank-FD Type | Mountain Double |
| Derailleur Capacity | 16 |
| Front Derailleur Clamp | 34.9 (1-3/8") |
| Front Derailleur Clamp | 31.8 (1-1/4") |
| Front Derailleur Clamp | 28.6 (1-1/8") |
| Front Derailleur Cable Pull | Dual |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Max Ring (teeth) | 46 |
| Front Derailleur Style | Topswing |
Original: $26.00
-65%$26.00
$9.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Double or Triple | Double |
| Drivetrain Speeds | 9 |
| Crank-FD Type | Mountain Double |
| Derailleur Capacity | 16 |
| Front Derailleur Clamp | 34.9 (1-3/8") |
| Front Derailleur Clamp | 31.8 (1-1/4") |
| Front Derailleur Clamp | 28.6 (1-1/8") |
| Front Derailleur Cable Pull | Dual |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Max Ring (teeth) | 46 |
| Front Derailleur Style | Topswing |














