Shimano Alfine SG-S7001
| Color | Black |
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 135mm |
| Drivetrain Speeds | 11, 8 |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32, 36 |
| Flange Diameter | 92.5 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Center to Flange (mm) | 30.0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Shimano Alfine SG-S7001
Shimano Alfine SG-S7001
| Color | Black |
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 135mm |
| Drivetrain Speeds | 11, 8 |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32, 36 |
| Flange Diameter | 92.5 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Center to Flange (mm) | 30.0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 135mm |
| Drivetrain Speeds | 11, 8 |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32, 36 |
| Flange Diameter | 92.5 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Center to Flange (mm) | 30.0 |













