Shimano 105 FD-R7100-BS Front Derailleur - 12-Speed Double 31.8/28.6mm Band Clamp Down-Swing Down-Pull 52t Max
- TECH SPECS
| Double or Triple | Double |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 111 |
| Derailleur Capacity | 16 |
| Front Derailleur Clamp | 31.8 (1-1/4") |
| Front Derailleur Cable Pull | Bottom Pull |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Road |
| Max Ring (teeth) | 52 |
| Front Derailleur Style | Topswing |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Shimano 105 FD-R7100-BS Front Derailleur - 12-Speed Double 31.8/28.6mm Band Clamp Down-Swing Down-Pull 52t Max
Shimano 105 FD-R7100-BS Front Derailleur - 12-Speed Double 31.8/28.6mm Band Clamp Down-Swing Down-Pull 52t Max
- TECH SPECS
| Double or Triple | Double |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 111 |
| Derailleur Capacity | 16 |
| Front Derailleur Clamp | 31.8 (1-1/4") |
| Front Derailleur Cable Pull | Bottom Pull |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Road |
| Max Ring (teeth) | 52 |
| Front Derailleur Style | Topswing |
Original: $52.00
-65%$52.00
$18.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Double or Triple | Double |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 111 |
| Derailleur Capacity | 16 |
| Front Derailleur Clamp | 31.8 (1-1/4") |
| Front Derailleur Cable Pull | Bottom Pull |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Road |
| Max Ring (teeth) | 52 |
| Front Derailleur Style | Topswing |














