🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
SDG Comp Pedals
- TECH SPECS
| Pedal Bearing | Sealed bearings and bushing |
| Pedal Material | Composite |
| Pedal Dimensions | 110x105mm |
| Spindle Material | Cr-Mo |
| Pedal Weight | 380g |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Green |
| Model | Comp |
| Spindle | CrMo |
| Size | 9/16" |
| Body Material | Composite/Nylon |
| Color | Black, Turquoise |
| Weight | 325g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



SDG Comp Pedals
SDG Comp Pedals
- TECH SPECS
| Pedal Bearing | Sealed bearings and bushing |
| Pedal Material | Composite |
| Pedal Dimensions | 110x105mm |
| Spindle Material | Cr-Mo |
| Pedal Weight | 380g |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Green |
| Model | Comp |
| Spindle | CrMo |
| Size | 9/16" |
| Body Material | Composite/Nylon |
| Color | Black, Turquoise |
| Weight | 325g |
Select Color
From $17.50
Original: $49.99
-65%SDG Comp Pedals—
$49.99
$17.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Pedal Bearing | Sealed bearings and bushing |
| Pedal Material | Composite |
| Pedal Dimensions | 110x105mm |
| Spindle Material | Cr-Mo |
| Pedal Weight | 380g |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Green |
| Model | Comp |
| Spindle | CrMo |
| Size | 9/16" |
| Body Material | Composite/Nylon |
| Color | Black, Turquoise |
| Weight | 325g |





















