RockShox Reba RL Suspension Fork - 26" 130 mm 15 x 100 40 mm Offset Black A2
- TECH SPECS
| Steerer Type | Tapered |
| Brake Type | Post Mount 160 |
| Negative Spring | Air |
| Travel (mm) | 130 |
| Offset | 40 |
| Axle to Crown Length | 510 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm |
| Maximum Tire Width | 63 |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Color | Gloss Black |
| Crown Race | 40 |
| Weight | 1585 |
| Wheel Size | 26" |
| Designed for ebike | Yes |
| External Adjustments | Rebound Damping |
| Defined Color | Black |
| Positive Spring | Air |
| Stanchion Diameter | 32 |
| Steerer Tube Length (mm) | 265 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

RockShox Reba RL Suspension Fork - 26" 130 mm 15 x 100 40 mm Offset Black A2
RockShox Reba RL Suspension Fork - 26" 130 mm 15 x 100 40 mm Offset Black A2
- TECH SPECS
| Steerer Type | Tapered |
| Brake Type | Post Mount 160 |
| Negative Spring | Air |
| Travel (mm) | 130 |
| Offset | 40 |
| Axle to Crown Length | 510 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm |
| Maximum Tire Width | 63 |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Color | Gloss Black |
| Crown Race | 40 |
| Weight | 1585 |
| Wheel Size | 26" |
| Designed for ebike | Yes |
| External Adjustments | Rebound Damping |
| Defined Color | Black |
| Positive Spring | Air |
| Stanchion Diameter | 32 |
| Steerer Tube Length (mm) | 265 |
Original: $579.00
-65%$579.00
$202.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Steerer Type | Tapered |
| Brake Type | Post Mount 160 |
| Negative Spring | Air |
| Travel (mm) | 130 |
| Offset | 40 |
| Axle to Crown Length | 510 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm |
| Maximum Tire Width | 63 |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Color | Gloss Black |
| Crown Race | 40 |
| Weight | 1585 |
| Wheel Size | 26" |
| Designed for ebike | Yes |
| External Adjustments | Rebound Damping |
| Defined Color | Black |
| Positive Spring | Air |
| Stanchion Diameter | 32 |
| Steerer Tube Length (mm) | 265 |












