RockShox Deluxe Ultimate RCT Rear shock 165x45 Shaft Eyelet: Trunnion Body Eyelet: Standard Linear 0 Neg/1 Pos Token Linear Reb/Low Comp 380lb Lockout Force
- TECH SPECS
| Damping | RCT |
| Damping Adjustments | External rebound 2 position (open/firm) w/ compression adjust |
| Default Settings | Linear 0 Neg/1 Pos Token Linear Reb/Low Comp 380lb Lockout Force |
| Eye-To-Eye | 165x45 |
| Primary Color | Black |
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |
| Spring Type | DebonAir+ Linear |
| Shaft Eyelet | Trunnion |
| Body Eyelet | Standard |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

RockShox Deluxe Ultimate RCT Rear shock 165x45 Shaft Eyelet: Trunnion Body Eyelet: Standard Linear 0 Neg/1 Pos Token Linear Reb/Low Comp 380lb Lockout Force
RockShox Deluxe Ultimate RCT Rear shock 165x45 Shaft Eyelet: Trunnion Body Eyelet: Standard Linear 0 Neg/1 Pos Token Linear Reb/Low Comp 380lb Lockout Force
- TECH SPECS
| Damping | RCT |
| Damping Adjustments | External rebound 2 position (open/firm) w/ compression adjust |
| Default Settings | Linear 0 Neg/1 Pos Token Linear Reb/Low Comp 380lb Lockout Force |
| Eye-To-Eye | 165x45 |
| Primary Color | Black |
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |
| Spring Type | DebonAir+ Linear |
| Shaft Eyelet | Trunnion |
| Body Eyelet | Standard |
Original: $399.00
-65%$399.00
$139.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Damping | RCT |
| Damping Adjustments | External rebound 2 position (open/firm) w/ compression adjust |
| Default Settings | Linear 0 Neg/1 Pos Token Linear Reb/Low Comp 380lb Lockout Force |
| Eye-To-Eye | 165x45 |
| Primary Color | Black |
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |
| Spring Type | DebonAir+ Linear |
| Shaft Eyelet | Trunnion |
| Body Eyelet | Standard |












