RaceFace Turbine Handlebar - Aluminum
| Rise | 10, 20, 40, 40mm |
| Material | Aluminum |
| Back Sweep (deg) | 8 |
| Upsweep | 5 |
| Bar Clamp Diameter (mm) | 35.0 |
| Color | Black, Blue, Kash Money, Orange, Purple, Red, Stealth |
| Weight | 295g, 315 |
| Width | 760, 780, 800, 800mm |
| Defined Color | Black, Blue, Gold, Orange, Purple, Red |
| Clamp Dia. | 35.0mm |
| Up/Back Sweep | 5/8 Deg |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns














RaceFace Turbine Handlebar - Aluminum
RaceFace Turbine Handlebar - Aluminum
| Rise | 10, 20, 40, 40mm |
| Material | Aluminum |
| Back Sweep (deg) | 8 |
| Upsweep | 5 |
| Bar Clamp Diameter (mm) | 35.0 |
| Color | Black, Blue, Kash Money, Orange, Purple, Red, Stealth |
| Weight | 295g, 315 |
| Width | 760, 780, 800, 800mm |
| Defined Color | Black, Blue, Gold, Orange, Purple, Red |
| Clamp Dia. | 35.0mm |
| Up/Back Sweep | 5/8 Deg |
Original: $92.99
-65%$92.99
$32.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rise | 10, 20, 40, 40mm |
| Material | Aluminum |
| Back Sweep (deg) | 8 |
| Upsweep | 5 |
| Bar Clamp Diameter (mm) | 35.0 |
| Color | Black, Blue, Kash Money, Orange, Purple, Red, Stealth |
| Weight | 295g, 315 |
| Width | 760, 780, 800, 800mm |
| Defined Color | Black, Blue, Gold, Orange, Purple, Red |
| Clamp Dia. | 35.0mm |
| Up/Back Sweep | 5/8 Deg |












