Raceface Turbine 40 MTB Handlebar Diameter: 35mm 780mm Rise: 40mm Black
- TECH SPECS
| Backsweep | 8 |
| Handlebar Material | Aluminum |
| Rise | 40mm |
| Upsweep | 5 |
| Handlebar Weight | 315g |
| Handlebar Width | 780mm |
| Primary Color | Black |
| Stem Clamp Diameter | 35mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Raceface Turbine 40 MTB Handlebar Diameter: 35mm 780mm Rise: 40mm Black
Raceface Turbine 40 MTB Handlebar Diameter: 35mm 780mm Rise: 40mm Black
- TECH SPECS
| Backsweep | 8 |
| Handlebar Material | Aluminum |
| Rise | 40mm |
| Upsweep | 5 |
| Handlebar Weight | 315g |
| Handlebar Width | 780mm |
| Primary Color | Black |
| Stem Clamp Diameter | 35mm |
Original: $79.49
-65%$79.49
$27.82Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Backsweep | 8 |
| Handlebar Material | Aluminum |
| Rise | 40mm |
| Upsweep | 5 |
| Handlebar Weight | 315g |
| Handlebar Width | 780mm |
| Primary Color | Black |
| Stem Clamp Diameter | 35mm |












