RaceFace Getta Grip Lock-On Grips
- Proprietary rubber compound ensures comfort and durability
- Tapered inner core and single lock-on clamp prevent twisting
- Directional hex pattern underside to match natural shape of fingers when curled
- Choose either the thin 30mm or thick 33mm diameter
- 130mm length. 93g
| Model | Getta Grip |
| Shape | Round |
| Grip Color | Black |
| Clamp Color | Orange, Purple |
| Length | 130mm |
| Diameter | 30mm, 33mm |
| Flange | No |
| Lock On | Yes |
| Color | Black, Blue, Green, Kash Money, Magenta, Red, Turquoise |
| Weight | 96 |
| Defined Color | Black, Blue, Gold, Green, Purple, Red |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










RaceFace Getta Grip Lock-On Grips
RaceFace Getta Grip Lock-On Grips
- Proprietary rubber compound ensures comfort and durability
- Tapered inner core and single lock-on clamp prevent twisting
- Directional hex pattern underside to match natural shape of fingers when curled
- Choose either the thin 30mm or thick 33mm diameter
- 130mm length. 93g
| Model | Getta Grip |
| Shape | Round |
| Grip Color | Black |
| Clamp Color | Orange, Purple |
| Length | 130mm |
| Diameter | 30mm, 33mm |
| Flange | No |
| Lock On | Yes |
| Color | Black, Blue, Green, Kash Money, Magenta, Red, Turquoise |
| Weight | 96 |
| Defined Color | Black, Blue, Gold, Green, Purple, Red |
Original: $23.99
-65%$23.99
$8.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Proprietary rubber compound ensures comfort and durability
- Tapered inner core and single lock-on clamp prevent twisting
- Directional hex pattern underside to match natural shape of fingers when curled
- Choose either the thin 30mm or thick 33mm diameter
- 130mm length. 93g
| Model | Getta Grip |
| Shape | Round |
| Grip Color | Black |
| Clamp Color | Orange, Purple |
| Length | 130mm |
| Diameter | 30mm, 33mm |
| Flange | No |
| Lock On | Yes |
| Color | Black, Blue, Green, Kash Money, Magenta, Red, Turquoise |
| Weight | 96 |
| Defined Color | Black, Blue, Gold, Green, Purple, Red |












