RaceFace Era Handlebar - Carbon
| Rise | 10, 10mm, 20, 40, 40mm, 55mm |
| Material | Carbon |
| Back Sweep (deg) | 8 |
| Upsweep | 5 |
| Bar Clamp Diameter (mm) | 35.0 |
| Color | Black, Blue, Gray, Kash Money, Orange, Red, Silver, Stealth |
| Weight | 215g, 220, 225g |
| Width | 760, 760mm, 780, 800, 800mm |
| Defined Color | Black, Blue, Gold, Gray, Orange, Red |
| Clamp Dia. | 35.0mm |
| Up/Back Sweep | 5/8 Deg |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
























RaceFace Era Handlebar - Carbon
RaceFace Era Handlebar - Carbon
| Rise | 10, 10mm, 20, 40, 40mm, 55mm |
| Material | Carbon |
| Back Sweep (deg) | 8 |
| Upsweep | 5 |
| Bar Clamp Diameter (mm) | 35.0 |
| Color | Black, Blue, Gray, Kash Money, Orange, Red, Silver, Stealth |
| Weight | 215g, 220, 225g |
| Width | 760, 760mm, 780, 800, 800mm |
| Defined Color | Black, Blue, Gold, Gray, Orange, Red |
| Clamp Dia. | 35.0mm |
| Up/Back Sweep | 5/8 Deg |
Original: $178.99
-65%$178.99
$62.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rise | 10, 10mm, 20, 40, 40mm, 55mm |
| Material | Carbon |
| Back Sweep (deg) | 8 |
| Upsweep | 5 |
| Bar Clamp Diameter (mm) | 35.0 |
| Color | Black, Blue, Gray, Kash Money, Orange, Red, Silver, Stealth |
| Weight | 215g, 220, 225g |
| Width | 760, 760mm, 780, 800, 800mm |
| Defined Color | Black, Blue, Gold, Gray, Orange, Red |
| Clamp Dia. | 35.0mm |
| Up/Back Sweep | 5/8 Deg |












