Race Face Turbine-SL 35.0 Stem
| Stem Angle (deg) | 0 |
| Length | 40, 50, 60, 60mm |
| Rise | 0/6mm, 6 |
| Material | Aluminum |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Bar Clamp Diameter (mm) | 35.0 |
| Color | Black, Blue, Kash Money, Orange, Red, Silver |
| Weight | 112 |
| Defined Color | Black, Blue, Gold, Orange, Red, Silver |
| Stack Height | 40 |
| Model | Turbine-SL |
| Steerer Dia. | 1-1/8" |
| Bar Dia. | 35.0mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


















Race Face Turbine-SL 35.0 Stem
Race Face Turbine-SL 35.0 Stem
| Stem Angle (deg) | 0 |
| Length | 40, 50, 60, 60mm |
| Rise | 0/6mm, 6 |
| Material | Aluminum |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Bar Clamp Diameter (mm) | 35.0 |
| Color | Black, Blue, Kash Money, Orange, Red, Silver |
| Weight | 112 |
| Defined Color | Black, Blue, Gold, Orange, Red, Silver |
| Stack Height | 40 |
| Model | Turbine-SL |
| Steerer Dia. | 1-1/8" |
| Bar Dia. | 35.0mm |
Original: $120.99
-65%$120.99
$42.35Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Stem Angle (deg) | 0 |
| Length | 40, 50, 60, 60mm |
| Rise | 0/6mm, 6 |
| Material | Aluminum |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Bar Clamp Diameter (mm) | 35.0 |
| Color | Black, Blue, Kash Money, Orange, Red, Silver |
| Weight | 112 |
| Defined Color | Black, Blue, Gold, Orange, Red, Silver |
| Stack Height | 40 |
| Model | Turbine-SL |
| Steerer Dia. | 1-1/8" |
| Bar Dia. | 35.0mm |












