Portland Design Works Loading Dock Rear Rack: Alloy with Bamboo Deck
- TECH SPECS
| Color | Black/Bamboo |
| Weight | 907 |
| Weight Limit (lbs) | 35 |
| Requires Eyelets | Yes |
| Tube Diameter | 8 |
| Platform Dimensions | 5.5 x 15" |
| Material | Alloy |
| Maximum Wheel Size (in) | 700c |
| Disc Brake Compatible | No |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Portland Design Works Loading Dock Rear Rack: Alloy with Bamboo Deck
Portland Design Works Loading Dock Rear Rack: Alloy with Bamboo Deck
- TECH SPECS
| Color | Black/Bamboo |
| Weight | 907 |
| Weight Limit (lbs) | 35 |
| Requires Eyelets | Yes |
| Tube Diameter | 8 |
| Platform Dimensions | 5.5 x 15" |
| Material | Alloy |
| Maximum Wheel Size (in) | 700c |
| Disc Brake Compatible | No |
Original: $115.00
-65%$115.00
$40.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black/Bamboo |
| Weight | 907 |
| Weight Limit (lbs) | 35 |
| Requires Eyelets | Yes |
| Tube Diameter | 8 |
| Platform Dimensions | 5.5 x 15" |
| Material | Alloy |
| Maximum Wheel Size (in) | 700c |
| Disc Brake Compatible | No |

















