š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Odyssey Bluebird Chain
Odyssey Bluebird chain is the proven and reliable KMC 510-HX chain with an added a permanently attached factory installed half-link to one end. When the chain is trimmed to size you can easily decide whether or not to use the half-link. Original factory assembled pin joints are radically stronger than workshop assembled ones so this is a huge benefit.Proven and reliable KMC 510-HX chain Factory installed half-link for a radically stronger set-up
| Links | 112 |
| Drivetrain Speeds | Single Speed 1/2" x 1/8" |
| Chain Connection Type | Pressed Pin |
| Color | Black, Blue, Gold, Red, Silver, White |
| Weight | 264 |
| Half Link Chain | No |
| Defined Color | Black, Blue, Gold, Red, Silver, White |
| keyword search | Color Pop Gold |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Odyssey Bluebird Chain
Odyssey Bluebird Chain
Odyssey Bluebird chain is the proven and reliable KMC 510-HX chain with an added a permanently attached factory installed half-link to one end. When the chain is trimmed to size you can easily decide whether or not to use the half-link. Original factory assembled pin joints are radically stronger than workshop assembled ones so this is a huge benefit.Proven and reliable KMC 510-HX chain Factory installed half-link for a radically stronger set-up
| Links | 112 |
| Drivetrain Speeds | Single Speed 1/2" x 1/8" |
| Chain Connection Type | Pressed Pin |
| Color | Black, Blue, Gold, Red, Silver, White |
| Weight | 264 |
| Half Link Chain | No |
| Defined Color | Black, Blue, Gold, Red, Silver, White |
| keyword search | Color Pop Gold |
Select Color
From $26.99
Odyssey Bluebird Chainā
$26.99
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Odyssey Bluebird chain is the proven and reliable KMC 510-HX chain with an added a permanently attached factory installed half-link to one end. When the chain is trimmed to size you can easily decide whether or not to use the half-link. Original factory assembled pin joints are radically stronger than workshop assembled ones so this is a huge benefit.Proven and reliable KMC 510-HX chain Factory installed half-link for a radically stronger set-up
| Links | 112 |
| Drivetrain Speeds | Single Speed 1/2" x 1/8" |
| Chain Connection Type | Pressed Pin |
| Color | Black, Blue, Gold, Red, Silver, White |
| Weight | 264 |
| Half Link Chain | No |
| Defined Color | Black, Blue, Gold, Red, Silver, White |
| keyword search | Color Pop Gold |

















