microSHIFT MarvoLT Front Derailleur
| Double or Triple | Double |
| Drivetrain Speeds | 9 |
| Weight | 140, 154 |
| Derailleur Capacity | 14 |
| Front Derailleur Clamp | 34.9 (1-3/8"), High Direct Mount |
| Front Derailleur Cable Pull | Dual |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Max Ring (teeth) | 42 |
| Front Derailleur Style | Traditional |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


microSHIFT MarvoLT Front Derailleur
microSHIFT MarvoLT Front Derailleur
| Double or Triple | Double |
| Drivetrain Speeds | 9 |
| Weight | 140, 154 |
| Derailleur Capacity | 14 |
| Front Derailleur Clamp | 34.9 (1-3/8"), High Direct Mount |
| Front Derailleur Cable Pull | Dual |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Max Ring (teeth) | 42 |
| Front Derailleur Style | Traditional |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Double or Triple | Double |
| Drivetrain Speeds | 9 |
| Weight | 140, 154 |
| Derailleur Capacity | 14 |
| Front Derailleur Clamp | 34.9 (1-3/8"), High Direct Mount |
| Front Derailleur Cable Pull | Dual |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Max Ring (teeth) | 42 |
| Front Derailleur Style | Traditional |














