š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Lezyne M-Caddy Saddle Bag
The Lezyne M Caddy is a medium sized wedge-shaped seatbag designed to carry just the right amount of tire repair for most rides.Velcro straps attach the Caddy securely to the saddle rails Durable woven nylon fabrics water resistant zippers and reflective tail light loop for added durability and visibility Main compartment features neoprene pockets for organizing tire repair and other items Easily accessible external compartment for a medium sized multi-tool
| Total Volume | 30 |
| Color | Black |
| Waterproof | No |
| Weight | 135g, 75 |
| Defined Color | Black |
| Primary Material | Nylon |
| Attachment Method | Straps |
| Model | M-Caddy QR Saddle Bag, M-Caddy Sport Saddle Bag |
| Mount | Quick Release |
| Dimensions | 15x12x7cm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Lezyne M-Caddy Saddle Bag
Lezyne M-Caddy Saddle Bag
The Lezyne M Caddy is a medium sized wedge-shaped seatbag designed to carry just the right amount of tire repair for most rides.Velcro straps attach the Caddy securely to the saddle rails Durable woven nylon fabrics water resistant zippers and reflective tail light loop for added durability and visibility Main compartment features neoprene pockets for organizing tire repair and other items Easily accessible external compartment for a medium sized multi-tool
| Total Volume | 30 |
| Color | Black |
| Waterproof | No |
| Weight | 135g, 75 |
| Defined Color | Black |
| Primary Material | Nylon |
| Attachment Method | Straps |
| Model | M-Caddy QR Saddle Bag, M-Caddy Sport Saddle Bag |
| Mount | Quick Release |
| Dimensions | 15x12x7cm |
Select Attachment Method
Select Type
From $12.25
Original: $34.99
-65%Lezyne M-Caddy Saddle Bagā
$34.99
$12.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Lezyne M Caddy is a medium sized wedge-shaped seatbag designed to carry just the right amount of tire repair for most rides.Velcro straps attach the Caddy securely to the saddle rails Durable woven nylon fabrics water resistant zippers and reflective tail light loop for added durability and visibility Main compartment features neoprene pockets for organizing tire repair and other items Easily accessible external compartment for a medium sized multi-tool
| Total Volume | 30 |
| Color | Black |
| Waterproof | No |
| Weight | 135g, 75 |
| Defined Color | Black |
| Primary Material | Nylon |
| Attachment Method | Straps |
| Model | M-Caddy QR Saddle Bag, M-Caddy Sport Saddle Bag |
| Mount | Quick Release |
| Dimensions | 15x12x7cm |














