🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Leatt MTB AllMtn 1.0 Jr Mountain Helmet XS 50 - 54cm Black
- TECH SPECS
| Misc | Black |
| Primary Color | Black |
| Size | XS |
| Helmet sizing in cm | 50 - 54cm |
| e-Bike approved | No |
| Integrated Light | No |
| Visor | Yes |
| Impact Protection System | 360 Turbine |
| Certification | CPSC EN1078 ASTM F1952-10 DH |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Leatt MTB AllMtn 1.0 Jr Mountain Helmet XS 50 - 54cm Black
Leatt MTB AllMtn 1.0 Jr Mountain Helmet XS 50 - 54cm Black
- TECH SPECS
| Misc | Black |
| Primary Color | Black |
| Size | XS |
| Helmet sizing in cm | 50 - 54cm |
| e-Bike approved | No |
| Integrated Light | No |
| Visor | Yes |
| Impact Protection System | 360 Turbine |
| Certification | CPSC EN1078 ASTM F1952-10 DH |
$28.00
Original: $79.99
-65%Leatt MTB AllMtn 1.0 Jr Mountain Helmet XS 50 - 54cm Black—
$79.99
$28.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Misc | Black |
| Primary Color | Black |
| Size | XS |
| Helmet sizing in cm | 50 - 54cm |
| e-Bike approved | No |
| Integrated Light | No |
| Visor | Yes |
| Impact Protection System | 360 Turbine |
| Certification | CPSC EN1078 ASTM F1952-10 DH |












