KS LEV Dropper Seatpost
| Length | 295mm, 335, 370, 385, 405, 435, 455 |
| Color | Black |
| Weight | 400g, 404g, 430, 434, 463, 468, 472, 483, 506, 509, 521 |
| Travel (mm) | 100, 120, 125, 150, 65 |
| Actuation | Cable Remote |
| Remote Position | Right |
| Diameter | 27.2, 30.9, 30.9mm, 31.6, 31.6mm |
| Cable Routing | External |
| Defined Color | Black |
| Clamp Style | Std Rails |
| Offset (mm) | 0 |
| Model | LEV |
| Travel/Drop | 80mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


KS LEV Dropper Seatpost
KS LEV Dropper Seatpost
| Length | 295mm, 335, 370, 385, 405, 435, 455 |
| Color | Black |
| Weight | 400g, 404g, 430, 434, 463, 468, 472, 483, 506, 509, 521 |
| Travel (mm) | 100, 120, 125, 150, 65 |
| Actuation | Cable Remote |
| Remote Position | Right |
| Diameter | 27.2, 30.9, 30.9mm, 31.6, 31.6mm |
| Cable Routing | External |
| Defined Color | Black |
| Clamp Style | Std Rails |
| Offset (mm) | 0 |
| Model | LEV |
| Travel/Drop | 80mm |
Original: $289.99
-65%$289.99
$101.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Length | 295mm, 335, 370, 385, 405, 435, 455 |
| Color | Black |
| Weight | 400g, 404g, 430, 434, 463, 468, 472, 483, 506, 509, 521 |
| Travel (mm) | 100, 120, 125, 150, 65 |
| Actuation | Cable Remote |
| Remote Position | Right |
| Diameter | 27.2, 30.9, 30.9mm, 31.6, 31.6mm |
| Cable Routing | External |
| Defined Color | Black |
| Clamp Style | Std Rails |
| Offset (mm) | 0 |
| Model | LEV |
| Travel/Drop | 80mm |






