Kind Shock LEV Ci Dropper Seatpost 30.9mm 390mm Travel: 100mm Offset: 0mm Remote: No remote
- TECH SPECS
| Travel | 100mm |
| Clamp Type | Standard double bolt |
| Seat Post Weight | 400g |
| Offset | 0mm |
| Remote Position | No remote |
| Seat Post Diameter | 30.9mm |
| Cable Routing | Internal |
| Primary Color | Black |
| Seat Post Length | 390mm |
| Seat Post Material | Aluminum/Carbon |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kind Shock LEV Ci Dropper Seatpost 30.9mm 390mm Travel: 100mm Offset: 0mm Remote: No remote
Kind Shock LEV Ci Dropper Seatpost 30.9mm 390mm Travel: 100mm Offset: 0mm Remote: No remote
- TECH SPECS
| Travel | 100mm |
| Clamp Type | Standard double bolt |
| Seat Post Weight | 400g |
| Offset | 0mm |
| Remote Position | No remote |
| Seat Post Diameter | 30.9mm |
| Cable Routing | Internal |
| Primary Color | Black |
| Seat Post Length | 390mm |
| Seat Post Material | Aluminum/Carbon |
Original: $429.99
-65%$429.99
$150.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Travel | 100mm |
| Clamp Type | Standard double bolt |
| Seat Post Weight | 400g |
| Offset | 0mm |
| Remote Position | No remote |
| Seat Post Diameter | 30.9mm |
| Cable Routing | Internal |
| Primary Color | Black |
| Seat Post Length | 390mm |
| Seat Post Material | Aluminum/Carbon |






