Kind Shock LEV Ci Dropper Seatpost 27.2mm 340mm Travel: 65mm Offset: 0mm Remote: Handlebar
- TECH SPECS
| Seat Post Length | 340mm |
| Seat Post Material | Carbon |
| Offset | 0mm |
| Clamp Type | Standard double bolt |
| Travel | 65mm |
| Cable Routing | Internal |
| Remote Position | Handlebar |
| Primary Color | Black |
| Seat Post Diameter | 27.2mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kind Shock LEV Ci Dropper Seatpost 27.2mm 340mm Travel: 65mm Offset: 0mm Remote: Handlebar
Kind Shock LEV Ci Dropper Seatpost 27.2mm 340mm Travel: 65mm Offset: 0mm Remote: Handlebar
- TECH SPECS
| Seat Post Length | 340mm |
| Seat Post Material | Carbon |
| Offset | 0mm |
| Clamp Type | Standard double bolt |
| Travel | 65mm |
| Cable Routing | Internal |
| Remote Position | Handlebar |
| Primary Color | Black |
| Seat Post Diameter | 27.2mm |
Original: $463.50
-65%$463.50
$162.22Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Seat Post Length | 340mm |
| Seat Post Material | Carbon |
| Offset | 0mm |
| Clamp Type | Standard double bolt |
| Travel | 65mm |
| Cable Routing | Internal |
| Remote Position | Handlebar |
| Primary Color | Black |
| Seat Post Diameter | 27.2mm |






