š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
HT Components M2 Pedals - Dual Sided, Clipless, 9/16"
M2 Clipless XC Pedals are designed with the exclusive HT Cleat.Sealed bearings and IGUS bushings CNC machined chromoly spindle Adjustable dual tension
| Cleat Interface | HT |
| Color | Black, Oil Slick, Stealth Black |
| Defined Color | Black |
| Pedal Body Material | Aluminum |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Pedal Type | Dual Sided Clipless |
| Spindle Material | Chromoly Steel |
| Weight | 305, 305g |
| Model | M2 |
| Spindle | CrMo |
| Size | 9/16" |
| Body Material | Aluminum |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



HT Components M2 Pedals - Dual Sided, Clipless, 9/16"
HT Components M2 Pedals - Dual Sided, Clipless, 9/16"
M2 Clipless XC Pedals are designed with the exclusive HT Cleat.Sealed bearings and IGUS bushings CNC machined chromoly spindle Adjustable dual tension
| Cleat Interface | HT |
| Color | Black, Oil Slick, Stealth Black |
| Defined Color | Black |
| Pedal Body Material | Aluminum |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Pedal Type | Dual Sided Clipless |
| Spindle Material | Chromoly Steel |
| Weight | 305, 305g |
| Model | M2 |
| Spindle | CrMo |
| Size | 9/16" |
| Body Material | Aluminum |
Select Material
Select Color
From $49.00
Original: $140.00
-65%HT Components M2 Pedals - Dual Sided, Clipless, 9/16"ā
$140.00
$49.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
M2 Clipless XC Pedals are designed with the exclusive HT Cleat.Sealed bearings and IGUS bushings CNC machined chromoly spindle Adjustable dual tension
| Cleat Interface | HT |
| Color | Black, Oil Slick, Stealth Black |
| Defined Color | Black |
| Pedal Body Material | Aluminum |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Pedal Type | Dual Sided Clipless |
| Spindle Material | Chromoly Steel |
| Weight | 305, 305g |
| Model | M2 |
| Spindle | CrMo |
| Size | 9/16" |
| Body Material | Aluminum |





















