Hope Spiderless Retainer Chainrings - Direct Mount, R22
| Tooth Count | 28, 30, 32, 34, 36 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Round or Oval | Round |
| Material | Aluminum |
| Color | Black, Orange, Silver |
| Defined Color | Black |
| Direct Mount Type | Direct Mount Hope |
| Model | R22 Spiderless Retainer Ring |
| Ring Type | Single (Anti-Chain Drop) |
| Mount | Hope DM 3mm Offset, Hope DM 6mm Offset |
| Teeth | 32, 34 |
| Oval/Round | Round |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns












Hope Spiderless Retainer Chainrings - Direct Mount, R22
Hope Spiderless Retainer Chainrings - Direct Mount, R22
| Tooth Count | 28, 30, 32, 34, 36 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Round or Oval | Round |
| Material | Aluminum |
| Color | Black, Orange, Silver |
| Defined Color | Black |
| Direct Mount Type | Direct Mount Hope |
| Model | R22 Spiderless Retainer Ring |
| Ring Type | Single (Anti-Chain Drop) |
| Mount | Hope DM 3mm Offset, Hope DM 6mm Offset |
| Teeth | 32, 34 |
| Oval/Round | Round |
Original: $78.50
-65%$78.50
$27.47Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Tooth Count | 28, 30, 32, 34, 36 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Round or Oval | Round |
| Material | Aluminum |
| Color | Black, Orange, Silver |
| Defined Color | Black |
| Direct Mount Type | Direct Mount Hope |
| Model | R22 Spiderless Retainer Ring |
| Ring Type | Single (Anti-Chain Drop) |
| Mount | Hope DM 3mm Offset, Hope DM 6mm Offset |
| Teeth | 32, 34 |
| Oval/Round | Round |













