š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Elite Custom Race Water Bottle Cage
- Self-adjusting elastomer to improve bottle retention
- Made with high-impact composite material
| Model | Custom Race |
| Type | Standard |
| Material | Composite, Composite/Nylon |
| Color | Black, Black/Blue, Gloss Black, Matte Black/ Silver |
| Weight | 43, 43g |
| Bottle Type | Standard |
| Access Style | Top |
| Mount Type | Bolt-On |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Elite Custom Race Water Bottle Cage
Elite Custom Race Water Bottle Cage
- Self-adjusting elastomer to improve bottle retention
- Made with high-impact composite material
| Model | Custom Race |
| Type | Standard |
| Material | Composite, Composite/Nylon |
| Color | Black, Black/Blue, Gloss Black, Matte Black/ Silver |
| Weight | 43, 43g |
| Bottle Type | Standard |
| Access Style | Top |
| Mount Type | Bolt-On |
| Defined Color | Black |
Select Color
From $7.70
Original: $21.99
-65%Elite Custom Race Water Bottle Cageā
$21.99
$7.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Self-adjusting elastomer to improve bottle retention
- Made with high-impact composite material
| Model | Custom Race |
| Type | Standard |
| Material | Composite, Composite/Nylon |
| Color | Black, Black/Blue, Gloss Black, Matte Black/ Silver |
| Weight | 43, 43g |
| Bottle Type | Standard |
| Access Style | Top |
| Mount Type | Bolt-On |
| Defined Color | Black |












